ביקור שר החינוך


השבוע התארח אצלנו שר החינוך, מר יואב קיש וצוותו שהגיעו במיוחד למועצה, לאחר ששמעו על הקליטה הנרחבת ויוצאת הדופן שלנו בתחום החינוך, בין היתר על המיזם הראשון מסוגו בארץ- "בי"ס מארח בי"ס" במסגרתו שלושה בתי ספר מנחל שורק, קלטו לתוך המרחבים שלהם, שלושה בתי ספר שלמים שפונו.

בתי הספר שפונו משדות נגב עברו בשלמותם- המנהלים, צוותי ההוראה וכמובן התלמידים- לכיתות שפונו עבורם בתוך בתי ספר של נחל שורק.

אולפנת אלומה- עברה לאולפנת טהר

בי"ס תיכון נריה בנים- עבר לישיבת צביה קטיף

בי"ס תיכון נריה בנות- עבר לביה"ס ברויאר

אך ההתגייסות של מוסדות החינוך שלנו לא הסתיימה כאן וכמעט כל מוסד חינוכי במועצה שלנו הצטרף למערך הקליטה והגיוס:

באולפנת חפץ חיים - פונו חדרי הבנות לטובת הצבא והלנת חיילים, נערות שפונו מקרית שמונה שולבו בכיתות ובמתחם אף הוקם גן לילדי מפוני קרית שמונה.

בחיידר (בי"ס חרדי) ביסודות- פונו כיתות לטובת הצבא והלנת חיילים

ובשני מוסדות חינוך נוספים- "אהבת התורה" ובי"ס "טהר" שולבו ילדי מפונים מקריית שמונה.

ואני מודה מקרב לב למחלקת החינוך שלנו, למנהלים ולצוותי ההוראה בכל מוסדות החינוך שעשו ככל יכולם כדי לאפשר זאת. לא ברור מאליו.

אך התודה היא לא רק להם אלא גם לכם התושבים שבמבצע מדהים של בניהולה של ליאת ונגרובסקי תרמתם עבור כל ילדי המפונים- ילקוטים, קלמרים המלאים באביזרי לימוד, מחברות ובקבוקים ממותגים - כך שכל ילד שנכנס השבוע למסגרת חינוכית אצלנו התקבל עם ילקוט וציוד מלא שהעניקו לו התחלה טובה ומחוייכת.

לשמחתי צוותי החינוך שלנו ואתם התושבים המשכתם את המסורת המדהימה של קבלה והרתמות עבור העם והמדינה והוכחתם בפועל כי המילים "יחד ננצח" הם מעבר לסלוגן יפה- הם המציאות האמיתית בשטח.