חדש! בריכה טיפולית נפתחה


לבשורה הזאת רבים מכם חיכו- בריכה טיפולית חדשה ומקצועית נפתחה בימים אלו ביד בנימין והיא תעניק טיפולי הידרותרפיה, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, בתוך המים לתושבי המועצה והסביבה. אז רגע לפני שתקפצו למים- בואו נכיר קצת את האנשים מאחורי הבריכה: צביקה ושרי הנדלס מאשדוד.

הכול התחיל לפני עשרים ושמונה שנים. צביקה למד אז בכולל, ובעקבות אשתו שרי, נחשף להשפעות החיוביות הרבות של המים והשחייה. ככל שעסק יותר בתחום הבין שהבריכה היא הרבה מעבר לשיעורי שחיה והחליט להקים ארגון העוסק בלימודי שחייה ובטיפולי הידרותרפיה. ופתח קורס הכשרה למדריכי שחייה באשדוד. כך נפתח למעשה מרכז בועות.

בעזרת הידרותרפיסטים ופיזיותרפיסטים מקצועיים ומנוסים הצליחו הזוג הנדלס להכשיר מאות מורים חרדיים. ולהכניס את שיטת הטיפול הייחודית למגזר החרדי. כיום, מרכז בועות נחשב לאחד ממרכזי הטיפולי ההידרותרפיים המקצועיים ביותר בארץ, עם סניפים באשדוד ובצפת ומעכשיו גם ביד בנימין. 

יש הרבה שיטות טיפול, מה מיוחד דווקא בטיפול במים? למים יש כוח עצום וסגוליות שלא קיימת באף מקום אחר בבריאה.

מבחינה פיזית  המעטפת של המים חוסכת ומשתיקה את הכאבים הנוראיים שבפיזיותרפיה,   אנשים מבוגרים/ בתקופת שיקום – מסוגלים לבצע תרגילים מסובכים ומקדמים מבלי לחשוש ליפול ולהיפצע, המים מרחיבים את טווח התנועה, וכחוק כלים שלובים, מהר מאוד רואים תוצאות מפתיעות גם ביבשה. שיווי משקל, ניתן לשיפור אך ורק במים! ושחיה בהתאמה אישית לנכים, מאפשרת להם לשחות חופשי לא רק במסגרת טיפולי ההידרותרפיה.

מבחינה רגשית : המדיום והסביבה של המים לוקח את האנשים לכוכב אחר, פתוח ומשוחרר יותר,  הרוגע והקסם של המים מאפשרים גם למופנמים לרוקן אבנים מהלב ולזרוק אותן למים כאשר החוויה המשמעותית של המים והפתיחות הנדירה שניתן להשיג רק בתוכם, פותחת ערוצי תקשורת גם עם ילדי חינוך מיוחד ואנשים עם מוגבלויות תקשורתיות חמורות. כמו כן בבריכה ניתן להשיג יעדים אדירים ולהצליח מאוד ו... חווית הצלחה, היא משהו שאין לו תחליף.

מה הולך להיות בבריכה שתיפתח אצלנו? כל סוגי הטיפול במים: הידרותרפיה, שחייה טיפולית , שחייה שיקומית, טיפול בקבוצות למבוגרים, חולי פיברומיאלגיה, החלפת מפרק ועוד...קבוצות התעמלות שיקומית,יציבה ואפילו קבוצות להורים ופעוטות חמודים. וקבוצות לפעוטות מעוכבי התפתחות ,כאשר החלק הארי של הבריכה מוקדש להידרותרפיה.

חוץ מטיפולים מה עוד מתוכנן? אנו רואים למטרה לעשות שיתופי פעולה גם עם הבריכה של יד בנימין, שסמוכה אלינו. הרעיון הוא להעביר את המטופלים תהליך- מטיפול פרטני, לזוגות ובסוף לקבוצות. כאשר הקבוצות יעבדו בבריכה של המתנ"ס. וכמובן שת"פ עם מסגרות שונות המטפלים בנכויות מורכבות, בני הגיל השלישי ועוד

איך מגיעים אליכם? מתחילים בפתיחת תיק בטלפון: 08-9568500 שם יקחו ממכם את הפרים ויבקשו מכם לשלוח: חומר רפואי, אישור רפואי. תעברו תשאול ראשוני על מנת לאפשר  לוועדת המיון שלנו, לבחור עבורכם את המטפל שמתמחה בטיפול לו אתם זקוקים. כאשר מדובר במקרה אקוטי הוא כמובן משובץ באופן מהיר.

ואיך מבחינת עלויות? אנחנו במרכז עובדים עם כל קופות החולים, מחלקות רווחה, מסגרות טיפוליות, משרד הביטחון- כך שלכל הילדים מיש סבסוד לטיפולים. ואף למבוגרים אנו מצליחים לסייע בסבסוד דרך קופות החולים, וגופים נוספים.

בתמונה: חונכים את הבריכה.