עצמאות בחפץ חיים


יום העצמאות בחפץ חיים נפתח בתפילה חגיגית ומשותפת בבית הכנסת שקושט כולו בדגלי ישראל.
נמשך בסעודת מצווה חגיגית ומפנקת של "על האש" ולאחר מכן התקיימה תהלוכת דגלים צוהלת ושמחה עד למגרש הגדול שם התקיים טקס מעצים ומרגש  בנושא חיבורים בקהילה שכלל השאת משואות מקרב חברי הקיבוץ , מנחות הטקס היו סבתא ונכדה שסימלו את החיבור הבין-דורי, השירים של הריקודים והדגלנות עסקו בחיבור ושייכות לעם ולמדינה, הועלו 6 משואות ע"י 12 מחברי הקיבוץ שסימלו חיבורים שונים ומגוונים לקהילה, לעם ולתורה. לכבוד המאורע הוקמה מקהלת גברים שליוותה את האירוע ובנוסף הופק סרטון על ההווי הקיבוצי שהאיר את החיבור של היחידים לקהילה. בסיום הטקס התקבצנו על הדשא לערב שירה משירי ארץ ישראל היפה. 
לערב זה  היו שותפים מגוון רחב מחברי הקהילה, כל אחד תרם מזמנו וכשרונו ומהחיבור של כולם יחד הופק ערב נהדר, מרגש מאחד ומרומם. לתפארת קיבוץ חפץ ולתפארת מדינת ישראל.

חברי הקיבוץ כולם מדווחים על תחושת התרוממות מיוחדת וחיבור לעם ולארץ ובמיוחד לקיבוץ האהוב שלנו

תודה לגבאים על אירגון התפילות, ליונתן נסימי וצוות המטבח של צביה קטיף על האוכל, לכל המתנדבות והמתנדבים שעזרו בחלוקת האוכל והפינוי בסוף, למנחות הערב בתיה ורוני ברוקנטל שריגשו את כולנו בחיבור הבין דורי, לצוות יום העצמאות היקר שעבדו לילות כימים על הפקת הטקס: רינתיה וייל, נעמי יעקב, עדה אייגרמן, רננה סבן, סימה אהרוני, דרור פומברג, שירה בשארי, יונתן שוהם, שוש שץ, בראשות אפרת נסימי, למי שסייענה על אף שלא היו חלק  מהצוות באופן רשמי, אך תמיד שם כדי לעזור מאחורי הקלעים- חנה אופנהיימר, רינת ושלומצי הברמן, תודה למדליקי המשואות ולכל הילדים המדהימים שלקחו חלק בריקודים ובדגלנות.  למארגנות הריקודים: שירה בשארי, רננה סבן, לירז שורק וצופיה משולם, לחברי המקהלה שהקדישו ערב להקלטה באולפן- רועי ידיד, אחיקם רמות, רוני שטרנר, עמיחי גרוס ושלמה מרצבך, תודה לרועי ידיד על עריכת השיר ולמיכאל אוחנה על עריכת הקליפ, תודה ליונתן שוהם על ההקמה והארגון, תודה לדרור פומברג, איש המחשבים שלנו, על הטכני, תודה לשירה אוחיון על הכנת המצגת לערב שירה ולהילל קארו על הנגינה- כיף לגלות כשרונות צעירים, תודה ליהודה סעדו על הערב שירה ותודה מיוחדת ליוחאי רוימי, אלידע קופמן, אבישי פרץ ואלרן ידיד שבאו ב23.30 לעזור לקפל ולפזר את כל הציוד.

לקליפ של מקהלת הגברים: https://youtu.be/5JNUEe4rUVU

סרט יום העצמאות: https://youtu.be/YDPhEb-Udrc