אתמול התקיים מעמד מרגש במושב יסודות, מעמד המתקיים פעם ב-70 שנה – הכנסת ספר תורה וסעודת הודיה בסימן 70 שנה למושב 'יסודות' ובמעמד רבנים ואישי ציבור.  ההתרגשות היתה כה עזה בסימן "שאי סביב עיניך וראי כולם נקבצו ובאו לך" – מאות אנשים שהם שלושה וארבעה דורות של משפחות לתפארה, הגיעו ליסודות, הקימו ובנו אותה ונכחו אמש כדי לחלוק כבוד לה ולראות אותה בתפארתה.
יסודות הוקמה לפני 70 שנה ע"י אודים מוצלים מאש, ניצולי החורבן הנורא של שואת יהדות אירופה, שניצלו בניסי נסים מהתופת ועלו ארצה בניסים גדולים, הם לא הניחו לעצמם לשקוע ביגונם ובאבלם הכבד, על כל מה שאיבדו אלא חברו לגרעיני ההתיישבות והחלו לקומם את ההריסות עד שזכו להקים יישוב וקהילה לתפארת. מושב יסודות מתברך היום ב 800 ילדי חמד ובחורי ישיבות השוקדים על לימוד התורה. אין ספק כי העוז, הרוח, הגבורה והנחישות הם שהביאו אותם עד הלום!!!
יסודות מהווה מגדלור, דוגמה לכל יישובי הסביבה וסמל ומופת לחיי קהילה מאוחדים. 'יסודות' מסמלת את התקומה, את בניין הארץ.
סיפורי גבורה רבים שזורים במושב יסודות שמאחוריהם מסתתרת דמותם הכבירה, ואף זכינו במועצה להנציח את הסיפורים המרטיטים הללו בסדרת ספרים מיוחדת בהוצאת המועצה שהיא מפעל ההנצחה שלנו.
לאורו של הרב קליין זצ"ל הדגול שזכיתי להכיר ושזכתה יסודות בו ומרא דאתרא הרב יעקב חיים קליין שליט"א מנווט את הקהילה לאור מורשת אביו הגדול ביד רמה.
לסיום, בשם חברי מליאת המועצה וכל עובדיה, אנו מאחלים למושב יסודות – דור המייסדים והדור הנוכחי המשך פריחה, שגשוג וצמיחה.
חזקו ואמצו גיבורי החיל!