זאת השנה השנייה שבני הנוער ביד בנימין מקיימים את קייטנת צור לזכרו של צור אלפי ז"ל. מדובר בקייטנה של כארבע ימים לילדים ונוער בסיכון מבית הילד בירושלים.

היוזמה התחילה אצל הנוער בשנה שעברה והיוזמה לשמחתנו הפכה למסורת ולשמחתנו הנוער התגייס לכך בכל כוחו והצליח לרגש אותנו. למי שלא זוכר נזכיר את האדם המיוחד שהיה צור אלפי והקשר המיוחד שנוצר עם הנוער של נחל שורק.
צור אלפי הוא אחד הנערים שנהרגו בשיטפון באסון המכינה שארע שנה שעברה. צור חלם להתגייס ליחידת 669, הוא אחז בידיהם של חבריו וחברותיו במהלך השיטפון והעלה אותם למעלה, לגובה בטוח והציל את חייהם.
לבסוף, המים הגועשים גברו וסחפו אותו אל מותו.
בדיוק באותם ימים נוער יד בנימין ארגן קייטנה מיוחדת לילדי בית הילד בגילה (ילדים בסיכון)
האסון הקשה ודמותו של צור השאירו רושם חזק והחבר'ה החליטו לבקש רשות ממשפחתו של צור ולהקדיש את הקייטנה לזכרו. אמו הדר, התרגשה מהמחווה וסיפרה שחלומו של צור היה לעבוד עם נוער בסיכון.
מאותו רגע נוצר קשר מיוחד בין בני הנוער למשפחתו צור והמשפחה אף שיתפה את הנוער בכל הסיפורים האישיים, הקטנים והגדולים שיצרו את האדם המיוחד הזה צור אלפי ז"ל.

מעבר להסבר ולמילים הלב מתפוצץ מגאווה לראות את החיוכים של הילדים המשתתפים בקייטנה ולדעת שזאת הדרך שהנוער שלנו בחר להעביר בה את החופש.