בשבוע האחרון התקיים ערב היסטורי – קבוצת הבוגרים של אליצור נחל שורק מהליגה הארצית פגשה למשחק ראווה את אחותה הקטנה אליצור נחל שורק הדס מליגה ב' שהוקמה השנה על שמה של הדס סנדר ז"ל.
הדס היתה תושבת גני טל וכולנו זוכרים איך לצערינו נאלצנו להיפרד ממנה כאשר נפטרה ממחלת הסרטן לפני 4 שנים.

ולמי שלא זוכר, נזכיר – כמעט 8 שנים מאז הקמתה ואחרי קפיצה מהירה מליגה ב', אליצור נחל שורק נמצאת בליגה הארצית בכדורסל. קבוצה צעירה ומהירה שקיבלה חיזוק משמעותי עם שחקנים מצוינים וזוכה לקבל גב מהמועצה שהחליטה להרים את הספורט במטרה ליצור עתודת שחקנים מהמועצה. כאמור, בניית הקבוצה הנוספת בליגה ב' ע"ש הדס סנדר ז"ל שאהבתה לספורט ולכדורסל הונצחה בקבוצה.
האירוע המרגש התקיים במעמד ראש המועצה מר אלי אסקוזידו, מנהלת המתנ"ס נעה ברדוגו, מנהל אגף הספורט במתנ"ס זיו אוסון, השחקנים ובני משפחתה של הדס.

חמי אחיה שיתף את הנוכחים בקשר של הדס לספורט בכלל ולכדורסל בפרט, בנחישותה, עקשנותה להצלחה ובאופטימיות שליוותה אותה בחייה, תכונות הנחוצות לעוסקים בספורט.
ואמר את הדברים הבאים:

"הדס נולדה בחודש אב של שנת ה'תשמ"ד (אוגוסט 1984), אחות תאומה לתמר שתבל"א, תאומות מתוקות, אחיות לחמישה שציפו להן בכיליון עיניים. כבר בילדותה הייתה מעסיקה את עצמה שעות רבות במלאכת יד; גזירה, הדבקה, צביעה ובניית מיניאטורות שהשאירה את כולנו תמיד פעורי פה. את אהבתה ליצירה, הפכה לימים למקצוע.
הדס הייתה מעצבת גרפית יצירתית ומוכשרת. העבודות שלה היו תוצר של חשיבת עומק המשלבת חוש אסתטי מפותח והבנה מעמיקה של הצורך והרעיון, שנדרשה להעביר באמצעות הגרפיקה.
בכל מקום אליו הגיעה במהלך השנים, בתנועת הנוער כמדריכה, בשירות הלאומי ובעבודותיה בגרפיקה ועם עולים חדשים – יצרה קשרים מעולים עם הסובבים אותה, הייתה לה סבלנות בלי סוף והיא פשוט אהבה את כולם.
בכל אדם שפגשה מצאה טוב, בכל מצב שנקרה בדרכה ראתה טוב.
עם העדינות, היצירתיות והעומק, התערבבו אנרגיות של צחוק ושובבות וביום רביעי בכל שבוע, בשעות הערב, היא הייתה מגיעה למגרש שבמושב, שורכת את נעלי הספורט, מהדקת את המטפחת לראשה ועולה על האספלט.
ואז, מהמטר-חמישים-ושבע של רגישות ועדינות, בבת-אחת היה פורץ פרץ של כח, פרץ של אנרגיה!
בדריכות, היא הייתה עומדת על המשמר, שומרת על הכדור ויוצאת למתפרצת.
לא מעניין אותה שהסל גבוה ממנה בערך פי שניים,
משחקת כאילו הכל אפשרי, כאילו נלחמת על גביע המדינה…
הדס הייתה מביאה רוח רעננה וכייפית למשחק הכדורסל, חברותיה למושב מספרות שאם נאלצה להחסיר- המשחק היה משעמם.
משחק הכדורסל שבילדותה של הדס היה תחפושת שהביאה לה ניצחון, הפך בנערותה ובבגרותה לחלק כיף ומשמח בחייה,
מקום בו הביאה לידי ביטוי צד של האישיות המיוחדת שלה, מקום לעסוק בספורט כפי שהאמינה בו, כחשוב לבריאות הגוף והנפש. הדס שלנו נפטרה לפני ארבע שנים וחצי, לאחר שנלחמה בגידול בראשה באותם אומץ ונחישות שאיפיינו אותה.
בכל תקופת המחלה שמרה על רוח אופטימית וחיובית; היא בחרה שלא לפחד, לא לכעוס ולא להתלונן. ראתה סביבה את הטוב ובו בחרה להתמקד.
אנחנו, משפחות לם וסנדר, מברכים אתכם "אליצור נחל-שורק הדס" ששמה של הדס יהווה מודל וביטוי לאופייה של הקבוצה:
רוח ספורטיבית, נחישות לנצח כל פעם מחדש, אומץ, אנרגיה טובה והתמקדות מתמדת בטוב.
עלו והצליחו"
בסיום הערב המרגש איחל קפטן הקבוצה מהליגה הארצית ותושב המועצה אביחי זרביב עונה מוצלחת לכולם ושנה טובה.