אירועי הקיץ במועצה אזורית נחל שורק בהפקת מתנ"ס נחל שורק נפתחו בחגיגת זמר עם הגדול מכולם אברהם פריד, 4500 תושבי המועצות האזוריות:  נחל שורק, חבל יבנה והר חברון חברו באירוע משותף ומחבר יחד עם תושבים מכל האזור. אירוע שהתקיים הודות לסיוע ומימון המשרד לפיתוח פריפריה נגב וגליל. הופעה מרגשת, עוצמתית של אברהם פריד שרנו יחד את אותם השירים המוכרים, שירים מהמיטב החסידי ושירים ישראלים מוכרים בעיבוד חדש וסוחף.

במהלך ההופעה ולצד שירים מאלבומו הראשון "חזק חזק ונתחזק" שמלאו לו 20 שנה הקדיש אברהם פריד את השיר "תחזיק חזק עלה קטן שלי" לעילוי נשמת הנער אחיה ערקי ז"ל מבני ראם שנקטף טרם עת..הקהל קם על רגליו והיה שותף למעמד מרגש  ומצמרר. בימים רביעי וחמישי התקיים פסטיבל הקיץ ה-3 בתמיכת משרד התרבות.
את היום הראשון של הפסטיבל פתחנו בסדנאות מחול מבית "הריקוד", נהנינו מההצגה "צו הריסה" – הצגת בכורה של בית הספר למשחק "תורת החיים" וסיימנו בערב שירה בבני ראם עם האחים צנחני  סביב שולחנות ערוכים  בכיבוד קל ויין טוב בחסות יקבי ירושלים, האחים צנחני אירחו את עשהאל צנעני שהרטיט בקולו ..השירה והמוסיקה זרמו עמוק אל תוך הלילה.
היום השני לפסטיבל נפתח בשעת סיפור לילדי בספריה בבני ראם עם גלית שמר. אחר הצהריים הוקרן הסרט "אנו רצים" במרכז תרבות יד בנימין. באו לצפות ולפרגן גם הזוג סיון וידידיה מאיר.
סיימנו את היום השני באמפי דשא בשני מופעים גדולים שהיו לשיא באירועי הקיץ:   חנן בן ארי ומשה פרץ אף זכינו לשיר משותף.
בעקבות ההסלמה בישובי העוטף, הוזמן נוער עוטף עזה להנות מההופעה ללא תשלום וכך זכו לכמה שעות של שקט והנאה.
תודה לכל השותפים באירועי הקיץ בכלל ובמופעים במיוחד.
מחלקת שפע במועצה, עובדי המתנ"ס יעל גולדהגן ורותי בראון, מנהלת המתנס נעה ברדוגו ואלי אסקוזידו ראש המועצה.