הורים יקרים,
במציאות החדשה שאנו חיים בה עם סגירת בית ספר אור חדש וסיום שנת הלימודים, ייתכנו אירועים המעלים שוב את החששות/ שאלות/ התמודדויות חדשות.
חשוב לזכור שהקורונה עדיין כאן ודבר לא השתנה בדבר ההנחיות לתושבים. במקביל, אנו ממשיכים בשגרה הקיימת, תוך כדי התנהלות במצב של אי ודאות, חששות בריאותיים, כלכליים, חברתיים.
על מנת להקל על ילדינו את ההתמודדות עם תקופה זו להלן מס' כללים חשובים:
א. יש להתייחס לגיל הילד ולהתאים את המסרים עם תיאורים עדינים. ייתכן ותאלצו לחזור על המסר מס' פעמים בהתייחס לשאלות הילדים.
ב. הסבירו לילד את משמעות הבידוד כמהלך שבא להגן הן על מי שבבידוד והן על סביבתו.
ג. ענו על כל מה שהילדים שואלים, גם אם השאלות קשות ומפחידות. אם לא יודעים מה לענות, יש להשיב שהשאלה חשובה ונשיב עליה אחרי שנתייעץ. יש להקפיד לחזור לילד עם תשובה.
ד. העבירו מסרים של אופטימיות וחשיבות השמירה על בידוד ו/או לחילופין שמירה על שגרה בהתייחסות להוראות משרד הבריאות.
ה. חשוב מאוד לתת מקום למגוון של רגשות ולשוחח עם הילדים על הרגש שעולה ובמקביל להדגיש הכוחות הטמונים בילד ולשוחח גם עליהם.
ו. מומלץ לשים דגש על אמצעי הזהירות הנדרשים ולהעביר לילדים שאם נשמור על כללי הזהירות מרב הסיכויים שלא נדבק.
ז. חשוב שהילדים השוהים בבידוד ישמרו על קשר רציף עם החברים/ מחנך/ מחנכת/ בני משפחה, גם אם אחד ההורים שוהה בבידוד חשוב שיהיה בקשר עם הילד. כמו כן, מומלץ לשמור על שגרת היום-יום ככל שניתן (מקלחת/ארוחות/זמן מסך..
ח. צריך לחשוב על פעילויות שכן ניתן לבצע בחדר ו/או בחצר הבית, בשילוב ביצוע מטלות לימודיות בהתאם לדרישות המערכת, אך עם התחשבות בגיל הילד ויכולותיו.
ט. יש לזכור שניתוק מהשגרה המוכרת ומהחברים לא מיטיב עם כולם, ואף עלול להביא נסיגה בהתנהגות, ועל כן חשוב לגלות רגישות וסבלנות.
י. במקרים בהם לכם ההורים, קשה ותחושת הפחד גוברת, מומלץ לדבר על כך עם הקרובים לכם, על מנת שתוכלו לשוחח עם ילדיכם בביטחון, ו/או אתם חשים דאגה בנוגע למצבו של הילד, אנא פנו להיוועצות מקצועית עם יועצת/ פסיכולוגית המסגרת החינוכית/ שרות פסיכולוג.
לרשותכם, הטלפון של השרות הפסיכולוגי – 073-7073838