דווקא בימים אלו שאסון השיטפון עולה לכותרות ותלמידי מכינת בני ציון מתמודדים שוב עם פתיחת הצלקת של אסון השיטפון והריגתם של 9 נערים ונערות, נוער יד בנימין שבמ.א נחל שורק יוזם פעילות מבורכת לטובת הנצחת זכרו של צור באמצעות גיוס משאבים לקייטנת קיץ לילדים על שמו.  השבוע הם נפגשו עם הדר אלפי אמו של צור אלפי ז"ל במפגש מרגש בו זכו להכיר את צור מהסיפורים של חבריו, מוריו ומשפחתו.. כידוע, צור שחלם להתגייס ל669 אחז בידיהם של חבריו וחברותיו במהלך השיטפון והעלה אותם למעלה, לגובה בטוח והציל את חייהם אך לבסוף המים הגועשים גברו וסחפו אותו אל מותו.  בדיוק באותם ימים נוער יד בנימין ארגן קייטנה מיוחדת לילדי בית הילד בגילה – ילדים בסיכון. האסון הקשה ודמותו של צור השאירו רושם חזק והחבר'ה החליטו לבקש רשות ממשפחתו של צור ולהקדיש את הקייטנה לזכרו. אמו הדר, התרגשה מהמחווה וסיפרה שחלומו של צור היה לעבוד עם נוער בסיכון.

מאותו רגע נוצר קשר מיוחד בין בני הנוער למשפחתו של צור והמפגש האחרון ביניהם היה נקודת שיא – היכרות אישית עם המשפחה והחברים הקרובים והסיפורים הקטנים שיצרו את האדם המיוחד הזה צור אלפי ז"ל.

גם השנה בני הנוער שיפעילו את הקייטנה כבר החלו בגיוס כספים ומוכרים מזון ושתיה באירועי המתנ"ס והמועצה, באירועים חברתיים ובמהלך הפסטיבל הקרוב שיתקיים גם אצלנו בנחל שורק – ירוק ולא רחוק.