בעקבות גל השריפות בשבוע שעבר נערכת מועצה אזורית נחל שורק לעזרת המפונים. בשיתוף עם מועצה אזורית חבל מודיעין, רשות חירום לאומית, משרד החינוך והפנים הוחלט כי ממוצ"ש המועצה תיערך לקליטה ממושכת ומלאה של תושבי מבוא מודיעים לתקופה של לפחות שבועיים עד שיימצא פתרון הולם אחר.

השבוע המתנ"ס, המועצה, ישיבת יד בנימין ואולפנת חפץ חיים הופנו רק לדבר אחד – אירוח מפוני השריפות ממבוא מודיעים בצורה הטובה והמיטיבה ביותר, משימה לא פשוטה כלל במיוחד כשהיו לנו כמועצה רק כמה שעות ממוצאי שבת להתארגן לאירוח.

מדובר במשפחות שנאלצו לעזוב את ביתם כשרק בגדים על עורם, בילדים קטנטנים, מבוגרים ובעלי חיים רבים שחיו בקהילה הוליסטית וייחודית שרגילה לתנאי חיים מסוימים ומלבד הקושי הפיזי גם מתמודדת עם משבר קשה ואובדן לא פשוטים בכלל. אבל דווקא כאן נמדד כוחנו כקהילה והתגייסנו לעבודה משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הלילה הקטנות עם יחס והשקעה בכל פניה קטנה כגדולה.

ואלו רק חלק קטן מהצרכים שעלו מהשטח ואורגנו בין לילה ובהתנדבות מלאה :

*מטפלות בבוקר לילדים שלא נשלחו למסגרות
*נערות לקבלת הילדים בצהריים כולל משחקים והכנת שיעורי בית
* כניסה לבריכה ולחדר הכושר פעילות כל יום אחהצ של תרבות ללא עלות- מתנפחים,ליצנים והפעלות נוספות
* פעילות רגיעה למבוגרים – מסאג'ים,קוסמטיקאיות , סדנאות וכד'..
*פתיחת חנות ללא תשלום להלבשה תחתונה
* רצף יומי של תושבים וצוות צח"י לתת מענה,אוזן קשבת וסיוע
* פנסיון לכלבים
* מכונות כביסה לשימוש פרטי
*ארגון בר מצווה מאפס… הכל כמובן תרומות מבעלי עסקים ומתנדבים בשטח.

ראש המועצה האזורית אלי אסקוזידו: "תודה לקהילת המועצה שלנו על התרומות, ההיענות ורוח ההתנדבות. אנו שמחים לסייע בקליטה ורואים בקהילת מבוא מודיעים בני בית עד שיימצא להם פתרון מגורים אחר".