התכניות יסייעו רבות בשיפור איכות חייהם של תושבי המועצה. ראש המועצה אלי אסקוזידו: "אני מוקיר ומודה למפעל הפיס, נמשיך לקדם את רווחת תושבי המועצה נחל שורק". המועצה מקדמת מעל 10 תכניות שונות לכלל תושבי העיר בעזרת המענק של מפעל הפיס לשנת 2019, בעיקר בתחום הרווחה, הגיל הרך, הנוער והצעירים במועצה.

במסגרת התכניות מתקיימת פעילות עבור אוכלוסיית המועצה מהאזרח הותיק עד לילד הצעיר. לאזרחים הותיקים קיימה השנה היחידה לאזרחים ותיקים סיורים במגוון אזורים בארץ, ערבי הקרנת סרטי איכות, מפגשי קהילה מועצתיים סביב מעגל השנה וסדנאות למתן כלים וידע לאיכות חייו של האזרח הוותיק. נזכיר כי, המענק סייע גם בקיום "נופש סבאבתא" – קייטנת סבים, סבתאות ונכדים לסדנאות, פעילות ומשחק לחיזוק הקשר הבין דורי.

הנוער והצעירים שלנו אף הם נהנו ממענקי מפעל הפיס להעצמה, ציוד בכלים למיומנויות אישיות ומעורבות חברתית. תכנית "השגרירים הצעירים" העוסקת בטיפוח מנהיגות עתידית ומימוש עצמי התקיימה במשך שנתיים לתלמידי יא' יב' באולפנת צביה ובישיבת צביה קטיף ויצאה אל הפועל בזכות המענק ממפעל הפיס. תכניות נוספות שהתקיימו בחסות מפעל הפיס הן חגיגת ליל יום העצמאות, אירוע הקיץ המרכזי לנוער, קורסי הקיץ להעצמה והעשרה וטיולי הקיץ למאות בני נוער ביישובים.
במהלך הקיץ קיים נוער בני ראם קייטנה בת 6 ימים ל-30 ילדים בעלי מוגבלות בהתנדבות מלאה גם בצד ההדרכתי וגם בצד הארגוני. רק בסוכות האחרון קיימנו לנוער לילה של לימוד תורה והופעה מרכזית לפנות בוקר לכ-1000 משתתפים מהנוער במועצה ומחוצה לה

מרכז צעירים הפועל במועצה מזה כשנתיים וחצי ומספק פעילות ותוכן מגוונים לאוכלוסיית הצעירים במועצה בגילאי 20-40 נהנה אף הוא מתמיכת מפעל הפיס. בתחילת 2019 יצאה משלחת בת 22 צעירים מהמועצה למצעד החיים במקדוניה ובקיץ של אותה שנה התקיים גם ערב פתיחת קיץ לצעירים עם ברי סחרוף.
בעזרת מפעל הפיס קיימה גם קהילת העסקים במועצה הפועלת מזה כשנה תחת מרכז צעירים כנס רב משתתפים להשראה עסקית עם הספורטאי אריק זאבי והמנטור העסקי ניר דובדבני.

מועצה אזורית נחל שורק משקיעה משאבים רבים גם בתחום החינוך לגיל הרך.  מחקרים מדעיים מראים כי החשיבה המוסיקלית היא השלב הגבוה ביותר ביכולת המוחית האנושית. החשיפה לעולם המוסיקלי כבר בגיל הרך, תורמת לפיתוח החשיבה המוסיקלית והיצירתיות בכלל. המוסיקה מפתחת את האינטליגנציה הרגשית והיצירתיות שבילד, מפתחת קואורדינציה ודימוי עצמי, מחזקת את הביטחון העצמי, תורמת למשמעת עצמית, שליטה עצמית, מפתחת זיכרון, ריכוז וכושר אנליטי, דמיון וחשיבה יצירתית.
החוויה הרגשית שמעניקה המוסיקה בגיל הרך ובכלל, מובילה לרמה גבוהה של התפתחותו השכלית והרגשית של הילד, המשליכות על כל התחומים בחייו. בסיוע מפעל הפיס, מועצה אזורית נחל שורק מפעילה תכניות מוזיקה בגני חובה וכולל חנ"מ וגנים חרדיים. עוד בתחום החינוך יתקיימו חוגי תנועה לגיל הרך מתוך תפיסת הרשות שחשוב לקיים אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה ותנועה.

יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי, הוסיף: "במסגרת תכנית "פיס מושלם פלוס", משקיע מפעל הפיס משאבים רבים בקידום תכניות חברתיות בדגש על תחומי הגיל הרך, אזרחים ותיקים, נוער, צעירים ושיפור איכות חייהם של בעלי מוגבלויות בכל רחבי הארץ. אנחנו מברכים את מועצה אזורית נחל שורק והעומד בראשה אלי אסקוזידו על שיתוף הפעולה הפורה שנובע מרצון אמיתי לשפר את איכות חייהם של תושבי המועצה. נמשיך להשקיע במועצה גם בשנים הבאות הן בתכניות חברתית והן במגוון רחב של תחומים נוספים".