בשבוע שעבר זכינו לציין לראשונה במועצה את חג הסיגד במליאה מכובדת שהתקיימה בנוכחות עובדי המועצה ובזכותו של הקב"ס החדש במועצה – רוני מולה. רוני, עלה ארצה בגיל 13 ובשיחה מרגשת חשף אותנו לחג הייחודי והיפה הזה ולמסורת יהודי ביתא ישראל.
רוני עלה עם משפחתו מאתיופיה, שם גרו בכפר קטן ליד עיר הבירה גונדר. אזור זה היה מרובה בכפרים יהודיים ולכן האווירה לקראת החג היתה רוחנית וחגיגית.
הזיכרון העיקרי שלו מחג הסיגד הוא השיירות המרובות של אנשי הקהילה, לבושים בבגדיהם הלבנים והמסורתיים בדרכם לפסגת ההר הגבוה . רוני היה עוד צעיר להשתתף אך החוויה הרוחנית היתה מורגשת והוא ושאר הצעירים צפו במתרחש.
מכיוון שבית הכנסת המרכזי היה סמוך לכפר בו התגורר שימשו בית המשפחה והשכנים כאכסניה ליהודים הרבים שבאו לבית הכנסת לתפילות וחווית האירוח שלוותה בהתרגשות של עונת הבשלת התירס יצרו אווירה חגיגית ומרגשת סביב התקופה המיוחדת הזאת.

אז מהו הסיגְד? הסיגד הוא אחד מחגי ומועדי ביתא ישראל. החג חל בכ"ט בחודש תשואן (כ"ט בחשוון), 50 יום לאחר יום הכיפורים. והוא יום של צום, טהרה והתחדשות ובמרכזו טקס חידוש הברית בין העם לאל (זאת הסיבה שעולים להר גבוה – סמל למעמד הר סיני)
חג זה גם צוין כיום של געגועים ותקווה לשוב לירושלים
וכיום בישראל, מעבר לחגיגה הדתית הוא גם תזכורת למסע המפרך שעשו בני הקהילה והאובדן שחוו עד שהגיעו ארצה.
את סיפורו המרתק של קב"ס זכו לשמוע גם תלמידי בתי הספר ברויאר ביד בנימין ואור חדש שבנצר חזני במהלך השבוע.

אלי אסקוזידו ראש המועצה ברך את הקב"ס: "רוני היקר בשמי ובשם כל עובדי המועצה אני רוצה להודות לך על כך שפינית לנו מזמנך הסכמת לשתף אותנו במסורת הייחודית והיפה של בני העדה ומאחל לך המון הצלחה בתפקידך החדש אצלנו".