יום גוש קטיף במערכת החינוך המצוין מידי שנה בכב' שבט צויין במועצה אזורית נחל שורק בביקורו של שר החינוך נפתלי בנט. לביקור התלוו גם מנהל מרכז מורשת גוש קטיף – מוכי בטר ויו"ר ועד מתיישבי גוש קטיף, אליעזר אורבך.

נפתלי בנט התרשם ממרחבי הלמידה בקמפוס ברויאר, התפעל מיופיו של בית הספר ומהתערוכה המיוחדת שהכינו התלמידים לרגל יום זה וסיכם את הביקור בברכה מרגשת במיוחד "מה שראיתי פה זה את ארץ ישראל היפה ,צמיחה מחדש,המון אופטימיות בעזרת ה' נתחזק".

ראש המועצה אלי אסקוזידו אמר לתלמידי בית הספר ברויאר: "כשנהרס בית, כולם עצובים. כך קרה בגירוש גוש קטיף שהיה הבית של המתיישבים ההורים שלכם. זכינו לקלוט אתכם במועצה שלנו ובניתם את עצמכם מחדש..עם זאת כולנו תקווה שביום מן הימים נעלה שוב לחזות בבניינו של חבל ארץ זה".

הקשר שלנו לגוש קטיף הוא מיוחד – המועצה שלנו היתה הראשונה שפתחה שעריה למגורשים וקלטה בצורה מיטבית ייחודית ומעוררת התפעלות 459 משפחות שני יישובים שלמים והצמיחה אותם כאן מחדש במועצה שלנו אחרי העקירה. תושבי הגוש צמחו כאן מחדש ובצמיחתם סייעו להפריח ולפתח את המועצה. נוצרה כאן, ביננו, קהילה משפחתית חדשה שחולקת יחד כאב ושמחה וכמובן את הציפייה, העצב והגעגוע שיום זה מסמל.