בימים אלו אנו מסיימים במרץ את ההכנה להפעלתו של סניף חפץ חיים ברשת הספריה האזורית נחל שורק. מדובר בספרייה אחרונה חביבה, השביעית במספר שהקמנו במועצה.

הקמת ספריית חפץ חיים החלה כיוזמה מועצתית להקים ספריה חדשה שתכלול גם את הארכיון הקיבוצי המספר את סיפורו של קיבוץ חפץ חיים וסיפורה של המועצה שקיבוץ חפץ חיים הוא ההתיישבות הראשונה בו.
מיקום בניית הספריה הוא פועל יוצא של החלטת שילוב ספריית הקיבוץ עם ספריית האולפנא.

כמועצה שסוגרת שיאים חדשים בקריאה בכל שנה מחדש היה לנו אך טבעי להרים את היוזמה לבניית הספרייה. בשנה האחרונה צברה הקמת הספרייה תאוצה ובימים אלו נשלמות ההכנות האחרונות שיאפשרו את פתיחתה.

וכמו בכל פרויקט חדש המוקם אצלנו תמיד משמח אותי לראות את השתלבות הקהילה בו. הפעם היו אלו בנות האולפנא שהשתלבו בעטיפת ספרים ובפירוק אריזות, הכל בהתנדבות וביוזמה ליחסי שכנות מעולים בין הספריה לתלמידות האולפנא. כבר השבוע תוכלנה בנות האולפנא להנות ממופע ראשון בחסות סל תרבות שיערכו אצלנו בספריה את כנס המחוז שלהם.

אלי אסקוזידו ראש המועצה: "מרגש אותי לדעת שבהקמת פרויקט אחד אנחנו זוכים לתת מענה לקהילת הקוראים בקיבוץ, לחובבי התרבות, ההיסטוריה והמורשת במועצה שכולם חביבים עלי ביותר".

עם סיומו של הפרויקט וטרם החניכה רוצה להודות מאד למנהלת הספריה האזורית נירית כנה, למנהל פרויקט הבניה אבי פרג' ולכל מי שבזכותם החזון של הקמת הספריה יצא אל הפועל.